Termín konání:

Milevské muzeum vás sdrečně zve na tradiční 8. adventní jarmark starých řemesel, který se koná v neděli dne 4. prosince 2022 od 9 - 17 hodin v nové budově Milevského muzea ve II. nádvoří kláštera.

Můžete ochutnat horkou medovinu a trdelník, poslechnout si flašinetáře, vidět ukázky tradičních řemesel (hrnčířství, sedlářství, řezbářství, drátování, předení paličkování, vyšívání, háčkování, batikování, předení na kolovrátku) a vybrat si z bohaté nabídky vánočního zboží a ozdob, betlémů, keramiky, vánočních přáníček, perníků, pocínovaných šperků, historických knih, replik dobového skla, vizovického pečiva, květinových aranží, vánočních dekorací, ozdobných minerálů atd. V prodeji bude i vystřihovací papírový "Milevský betlém".