Termín konání:

Milevské muzeum vás srdečně zve na koncert ke Dni učitelů u příležitosti 430. výročí narození Jana Amose Komenského Unum necessarium - jedno nezbytné. Koncert se koná v pondělí 28. března 2022 v 19 hodin v Latinské škole milevského kláštera. Písně doby J. A. Komenského uvádí vokálně-instrumentální soubor dobových nástrojů Chairé. Umělecký vedoucí: Josef Krček. Vstupné 80 Kč, důchodci a děti 50 Kč.

Roku 2020 jsme si připomínali jubileum 350 let od úmrtí učitele národů – Jana Amose Komenského. Chystali jsme u této příležitosti i koncert historické hudby z jeho doby, ale den před plánovaným koncertem přišel úřední zákaz kulturních akcí kvůli covidu, a tak z koncertu nakonec sešlo.

Přesto jsme se této myšlenky nevzdali a nyní se zdá, že konečně budeme moci odložený koncert uskutečnit. Příbramský vokálně-instrumentální soubor Chairé s uměleckým vedoucím Josefem Krčkem jezdí do Milevska rád a má tady už i svoje posluchače. Ti se tedy mohou těšit na pondělní podvečer 28. března, tedy právě na výroční den, kdy se Jan Amos Komenský před 430 lety narodil, na setkání se souborem Chairé.  Koncert se koná od 19 hodin v sále Latinské školy milevského kláštera a je věnován nejen Janu Amosu Komenskému, ale i všem učitelům.